Květen 2011

Teenagerka ZABILA KŘEČKA!

30. května 2011 v 16:03 | Orion |  Co už nikde nemohlo být
10.03. 12:56
Týrat zvířata se nevyplácí. V USA za to můžete jít do vězení i na několik let.
Až dva roky vězení prý hrozí devatenáctileté dívce z Brooklynu, kterou v noci na středu zadržela americká policie za zabití křečka jejího mladšího sourozence.

Křeček, kterého choval jako mazlíčka devítiletý bratr zadržené, se stal hromosvodem vzteku během domácí hádky. Podle informací agentury AP dívka křečka dusila a mačkala, a pak jím mrštila o podlahu. Nakonec ho vyhodila na ulici, ale podle provedené pitvy byl v té době hlodavec už mrtvý.

Dívka byla obviněna z týrání zvířat, a protože hádce a zabití křečka přihlíželi tři nezletilí, přibylo i obvinění z ohrožení výchovy dětí.
Co si o tom myslíte? Sice se to stalo už před dvěma měsícema a křečka už nikdo nezachrání, ale tento článek mi přišel zajímavý.

Hlasujte, prosím.

26. května 2011 v 19:25 | Orion

Nebojte, nemusíte hlasovat pro mě, ale hlasujte prosím pro Monisku. Je ve finále a viditlně prohrvá, a jelikož jí mám opravdu ráda, chci jí pomoct. Tákže:

HLASUJTE TADY PRO MONISKU A ŠMUDLU!

Díky.

Nemocný křeček - co dělat a jak s ním zacházet?

26. května 2011 v 17:36 | Orion |  O křečcích obecně


Nemocný křeček potřebuje hlavně teplo a klid.
(Tepelné) Lampy nesmí zářit na celou klec, aby se křeček mohl ochladit, když to bude potřebovat. Lampa by měla být vzdálená od klece minimálně 60 cm. Teplota vzduchu v kleci nesmí překročit 30°C.
Tělní otvory očišťujte kouskem vaty nebo speciálními kapesníčky na jedno použití.
Léky se nejlépe podávají prostřednictvím moučných červů, které vdaném přípravku namočíte, nebo poprášíte.
Podávání očních kapek si raději nechte ukázat od zvěrolékaře.
Teplota se měří speciální tenkou teplotní sondou, nebo postačí i dětský teploměr. Kvůli bezpečí poranění je ale lepší nechat měření teploty na zvěrolékaři.

MIMOCHODEM - OD ZÍTŘKA JSEM PRYČ NA VÍKEND. PŘEDNSTAVÍM ČLÁNKY, ALE NEBUDU OBÍHAT (POCHOPITELNĚ)


Je to žrout, bolestivě kouše ale přesto kamarád.

25. května 2011 v 20:23 | Orion |  Mike
Na úvod...
Povím vám zase nějaké informace o Mikeovi. Bohůžel nemám fotky, ale v příštím článku zveřejním nové fotografie Muffina i Mikea. Je jich opravdu hodně, a jsou opravdu pěkné, ale jelikož momentálně bratr není doma a má s sebou foťák, pochopitelně fotky budou až zítra.

Rychlý jako raketa
Doslova. Mike je opravdu hodně hbitý křeček. V jeden okamžik je na jednom místě, a něž byste řekli Mike, je úplně někde jinde. Jednou na to v kolečku doplatil - naštěstí se mu nic nestalo. Běhal jako každý den v kolečku. Byl opravdu rychlý (jak jinak). Kolečko se jen míhalo a byl vidět jenom takový rozmazaný kruh. A potom... se chtěl zastavit, ale kolečko se pořád točilo. A pak ho vyhodilo pryč. Jak už jsem psala - naštěstí se mu nic nestalo (kontrolovala jsem si to) a po chvíli šel běhat zase.

Varování: Může kousat
Je jasné, že při ochočování si křeček kousne do prstu, aby věděl, co ho potkává. Mike si nekousnul, on si to asi spletl s jídlem, ale tak to bolelo, uplně šíleně. Zkrz zaťaté zuby (Mike je bohůžel zaťaté neměl) jsem ruku nechala ještě v boxu, abych křečíka nějak nevyplašila. Ještě teď se koukám na ukazováček, kde je malá jizvička a otisk řezáků. No jo, co se dá dělat :).

Má mě ale rád
Je to tak. Nevím, jestli se to dá tak brát, ale já to tak beru. Vždycky, když uslyší, že přicházím do pokoje, vyleze a čmuchá různě po kleci.

Bohůžel toho více nemůžu napsat, nemám teď vůbec čas =/.

Aktuality: Slyším, jak vzdycháte :D

22. května 2011 v 16:54 | Orion |  Aktuality
Jsem nenapravitelná
Že by? Už asi třetí design za tento týden (a bude jich ještě více). Proč? Protože se mi žádný design, co udělám, nelíbí =/. Vím, že je to mučení náštěvníků, ale já si je musím někde ozkoušet a zkušební blog nemám. Takže: Nepište mi prosím komentáře typu: Už zase?!
Mě to nevadí, ale dneska se tady prostřídají ještě další tři designy, takže, prosím, neproklínejte mě.
Omlouvám se za krátků článek,
ale musím jít vyzkoušet další. Díky za pozornost. (je to asi blbý nápad zkoušet si tady designy, jako kdyby tu nidko nebyl)

Grafika: Přírodní oddělovače

20. května 2011 v 17:57 | Orion |  Grafika
Tak. Dávám vám sem další oddělovače. Myslím si, že se mi vážně povedli, a že vyšli celkem pěkně. Nezapomeňte: Pokud budete používat, dejte k článku mojí ikonku, ale můžete uvést i skromný zdroj v podobě odkazu na můj blog ;).

Tip: Historie křečka zlatého

20. května 2011 v 14:42 | Orion |  O křečcích obecně
Obvykle se v literatuře uvádí, že křeček zlatý byl objeven pro vědu vlastně dvakrát.
Původně jej popsal v roce 1839 britský zoolog George Robert Waterhouse a jeho nález pak údajně ležel zapomenutý v regálech Britského muzea téměř celou stovku let, než vzbudil pozornost nález nový, který se 12. dubna 1930 povedl profesoru Hebrejské University v Jeruzalémě, Izraeli Aharonimu, poblíř Aleppa na Blízkém východě.
Ten se svými studenty tehdy odchytil samici křečka zlatého s osmi mláďaty, a tato zvířata byla později ztotožněna s nálezem Waterhousovým. Samice uhynula, čtyřem mláďatům se podařilo uprchnout, jedna z mladých samic byla zabita samcem a zbývající tři zvířata - samec a dvě samice - se začali úspěšně množit. Dala tak základ celosvětovému chovu křečků zlatých, kteří se dnes v miliónech jedinců vyskytují v laboratorních chovech i v domácnostech milovníků zvířat, kde křeček zlatý patří k nejrozšířenějším "mazlíčkům".
Příběh je to hezký, dokonce i z větší části pravdivý, jen potřebuje poněkud upřesnit.
Křeček zlatý asi nebyl po Waterhousově objevu tak úplně zapomenut, jinak bychom si těžko mohli přečíst v českém vydání Brehmova Života zvířat z roku 1927 tyto věty:
"Velkého křečka s černým břichem staví Nehring proti ostatním, neboť tento se syrským křečkem zlatým (C. auratus) zaslouží, aby byl systemizován za nový podrod. Nehring jej nazval Mesocricetus ("střední křeček"), aby naznačil, že v některém ohledu stojí uprostřed mezi Cricetus, v užším smyslu vzato jako podrod černobřichých křečků, a mezi Milne Edwardsem r. 1867 odděleným podrodem Cricetulus."
Expedice však přispěly i k poznání biologie křečka zlatého v přírodě, protože si jejich účastníci všímali nejen prostředí kde žije, ale také přirozené potravy a stavby nor, kterých rozkopali a zmapovali rovných třicet. Za zmínku stojí akle i skutečnost, že ani Waterhouse nebyl prvním, kdo křečka zlatého poznal. Již v roce 1797 se o něm totiž zmiňují bratři Russelové ve své knize Natural History of Aleppo - ti jej však považovali za druh totožný s evropským křečkem polním, a tak jeho "objevení" čekalo ještě více než 40 let na Waterhouse. Záhy poté co se začali křečci zlatí v zajetí úspěšně rozmnožovat, byli použiti jako laboratorní zvířata, která si vydobyla nezastupitelné místo hlavně v medicínském výzkumu. V roce 1931 byli první křečci dovezeni do Velké Británie, odkud se v roce 1938 dostali do USA a v roce 1948 také do Německa. U nás se objevili počátkem 50.let a protože se jim v té době běžně říkalo "křečci kanadští", šlo pravděpodobně o import ze zámoří. K jejich oblibě přispěl nejen snadný chov, ale zejména mimořádná schopnost křečka zlatého vytvářet nejrůznější barevné fáze i různé typy osrstění. Dnes patří vedle morčete a potkanů ke hlodavcům kteří jsou nejčastěji chováni jako "mazlíčci".
Pojmenování jednotlivých forem křečka zlatého je značně složité a panuje v něm mírný chaos, proto se v inzerátech můžeme s těmito zvířaty setkat pod nejrůznějšími názvy jako křeček syrský nebo dokonce čínský (tento název patří ale zcela jinému druhu), křeček angorský, medvědí, panda apod. Některé formy byly popsány několikrát pod různými názvy, jindy se pod jedním označením skrývá hned několik mutací různého genetického založení. Je proto dobré si zapamatovat, že všichni středně velcí křečcis krátkým ocasem, které u nás seženete, patří k jedinému druhu nazývanému správně křeček zlatý, ať už mu chovatelé říkají jak chtějí. Výjimkou by mohly být jen další druhy rodu Mesocricetus, ale ty se v zajetí chovají jen velice zřídka a u nás je žádná firma zabývající se dovozem zvířat zatím nenabízela.

Aktuality: Neues Design

19. května 2011 v 19:57 | Orion |  Aktuality
Nový vzhled a spoustu změn
Jak jste si určitě všimly, je tu nový design. Je jednoduchý, až moc, ale jak jinak - mě se líbí. Tentokrát jsem vybrala i nový font (Times New Roman). Myslím, že se k tomu hodí. Doufám, že se všem zobrazuje tak, jak by se mněl zobrazovat. Jinak - postupně to tu hodlám celé překopat, tz. vymazat přebytečné články, psát přehlednější aktuality a začít znovu křečkoblog.

Zalíbila se mi němčina
Ano, je to tak. Předtím jsem jí měla jen za těžký jazyk, který láme jazyky (nejen ty u bot). Na tomto designu jsem trochu "němčiny" použila. Sama nesnáším, když se míchají jazyky, myslím tím anglické menu, design a české články. Tady to je teda jakože hodně smíchané, ale je to alespoň originální. Schválně jsem chtěla, aby byl nadpis nahoře jen z části německý.

Jak se daří M&M?
Muffinovi jsem dala do klece nové hračky, aby to tam měl pestřejší a zábavnější. Taky má nový pelíšek, ale je to spíš jenom taková látková trubka. Mike se už ochočuje, dokonce si bere jídlo z ruky aniž by se mě bál!


Soutěž: Najdi zvířata 4.

19. května 2011 v 16:34 | Orion |  Soutěže
Doufám, že vám to proláme hlavy. Pokud jste za tu dobu zapomněli pravidla, tak: Hledáte v textu jakékoliv zvíře. Například:
Děda kope složitý tunel.
V této větě je zvíře pes. Neberte ohledy na otazníky, vykřičníky, mezery a tečky. Přeji hodně štěstí.
# "Máslo nám chutná," oznamovaly děti.
# "Tak to vy! Draví ptáci kvůli vám odlétli!" naštvali se na nás pozorovatelé ptáků.
# "Jo aha!"
"Dalibor to konečně pochopil."
Ty poslední dvě věty patří k sobě, je to jakoby rozhovor.

A kdo tady říkal, že nemá čas?

18. května 2011 v 15:56 | Orion |  Aktuality

Bylá jsem to já :D. Mám ještě méně času nž předtím, ale blog mi chyběl. Tohle je typický příklad závislosti. Ale mě to nevadí. Mám blog ráda, i když se někdy stane, že potkáte člověka, se kterým nevycházíte. Jistě jste četly článek u Elliq. Nebudu to zase rozebýrat, udělám vám radost. Přijde mi to takové jiné, když se s dotyčným pohádáte a potom si píšete chladné komentáře, jako opravdu chladné.